מיקרובליידינג: עיצוב גבות בשיטת השערה ללא קעקוע

טכניקת המיקרובליידינג מאפשרת הדמיית שערות במקום שבו ישנו חוסר בשיער, מילוי קרחות, או דלילות שיער בגבה כולה. באמצעות שיטה זו ניתן למלא נקודתית את החסרים ללא צורך לעבור על הגבה כולה, ולכן המראה טבעי יותר- כי הוא ממשיך את השיער הטבעי. אין מדובר בקעקוע, אך הטכניקה מחייבת מקצועיות רבה והסמכה ממוקדת בשיטה זו, על מנת להימנע מטעויות ולהגיע לתוצאות הרצויות.

מאת: סימון דהאן שויקי

עיצוב הגבות, עיקרן שמירה על עיצוב הפנים. בבתי הספר, אנו מלמדים כבר מעל עשור את מגוון השיטות המובילות בתחום עיצוב הגבה, החל מעיצוב הגבות המסורתי במריטה (שעווה, פינצטה או חוט), ועד שיטות מילוי שונות ביניהן גם שיטת האיפור הקבוע. את עיצוב הגבות לומדים על כל זוויות העיצוב – החל ממבנה הפנים והתאמה למבנה העין, עד תמיכה ושיקום בגבות דלילות ואף טיפול ייסודי בהסרת שיער סביב אזור הגבות.

המיקרובליידינג היא טכניקה חדשה המבוססת על איפור קבוע בצורה הידנית. הכוונה ללא מכשיר חשמלי. הטכניקה מאפשרת הדמיית שערות במקום שבו ישנו חוסר בשיער, מילוי קרחות, או דלילות שיער בגבה כולה. באמצעות שיטה זו ניתן למלא נקודתית את החסרים ללא צורך לעבור על הגבה כולה, ולכן המראה טבעי יותר- כי הוא ממשיך את השיער הטבעי.

מיקרובליידינג-סימון-דהאן

מיקרובליידינג ברשת נייל סטודיו

תהליך הטיפול בשיטת ה- Microblading

המיקרובליידינג, שיטה חדשה בעולם הטיפוח, היא שיטת מילוי הגבה באפקט שיטת השערה, המגיעה מעולם האיפור הקבוע, כאשר בשיטה זו נעשה שימוש בצבע שנשמר בעור במשך כשנה שלמה.

השיטה דוגלת בהדמיה של זקיקי שיערה על העור, באמצעות ידית מיוחדת אליה מחוברות מחטים חד פעמיות ומיקרו דקיקות במיוחד, ממש כמו להב של סכין. אלו מגיעות בתצורות שונות, גבהים שונים, החל מ-3 מחטים מקובצים עד כ-21 מחטים בידית. כל מחט מאפשרת צורת הדמיית שיער שונה בהתאם לאופי כיוון צמיחת השיער בגבה של הלקוחה.

טרם תחילת הטיפול מאלחשים את אזור הגבות באמצעות 'אמלה' -בעוד המחטים שבראש הידית חודרות לשכבת האפידרמיס ומציירות שערה. הפיגמנט, בצורת טיפות צבע אורגני המופק ברובו מצמחים בגוון הרצוי, חודר פנימה בזמן פעולת הציור. בסופו של טיפול ניתן למרוח למטופלת קרמים שומניים מסוג בפנטן לדוגמא, שעוזרים להגלדה אסתטית ולשמירה על הצבע כמה שיותר. בסוף הטיפול אין צורך בזמן החלמה, מאחר שלא נעשתה לעור כל פעילות פולשנית.

מיקרובליידינג-סימון-דהאן2

מיקרובליידינג, שיטה חדשה למילוי הגבה באפקט שיטת השערה, המגיעה מעולם האיפור הקבוע

יתרונות שיטת מיקרובליידינג

  • עובי השערה שנוצר בתהליך זה  הוא דק ביותר וזהה לעובי השערה הטבעית.
  • דיוק וחדות הקווים מאפשרים ליצור את הגבה המושלמת ומראה טבעי ביותר.
  • כשמחט מחוברת למכשיר חשמלי היא לעיתים רוטטת בגלל עוצמת המכשיר ולכן עלולה לפצוע ואף לקרוע את סיבי העור כך שקשה ליצור קו דק וטבעי בצורה קלה ואחידה.
  • בזמן ההחלמה של העור – במשך 4 שבועות הפיגמנט מתפזר מעט והשערה לא נשארת דקה כפי שציירנו.
  • איפור קבוע גבות בשיטת ה-Microblading נעשה בטיפול הראשון באופן מדויק ויסודי. לאחר החלמת העור (כ-4 שבועות לאחר הטיפול הראשון) עושים חיזוק לשערות שנקלטו פחות כדי שתוצאות האיפור הקבוע יהיו עמידות יותר והלקוחה תהנה מהן זמן ממושך יותר. ניתן גם לעבות את הגבה ולהוסיף לה אורך במידת הצורך.

מי שמעוניינת ללמוד את השיטה – אינה חייבת להיות מקעקעת כי אין מדובר בקעקוע, אך החובה היא להיות מקצועית עד כמה שניתן בתחום עיצוב הגבות על מנת להימנע מטעויות. בקורס ללימוד השיטה המתקיים ברשת נייל סטודיו, מעבר לתעודת הסמכה מקצועית, מקבלים המשתתפים ערכת עבודה המכילה שישה גווני צבעים בסדרת "פיגמנט מיקרובליידינג" , את כל צורות הלהבים המיוחדות ואת ידית המכשיר עצמה.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*