מרים קיסר | מה עושים עם פיגמנטציה?

כתמים, פיגמנטציה? יש פתרון. שילוב פפטידים בפורמולות של מוצרי הקוסמטיקה הפועלים כנגד פיגמנטציה, מאפשר לטפל בעור גם בתכשירי יום ולא רק בתכשירי לילה כפי שהיה נהוג בעבר.

מאת מרים קיסר

עוד בימי קדם הבינו הנשים כי לשמש הקופחת יש השפעה ישירה על העור. הן דאגו לכסות את ידיהן בכפפות ולהתהלך עם שמשיה המגנה על פניהן. כיום, מלבד הגנה מפני השמש, מעניק המדע פתרונות של ממש גם מול תופעת הכתמים בעור הנגרמת כתוצאה מהריון, נטילת גלולות, שינויים פיזיולוגיים והתקדמות בגיל. כיצד לטפל, להבהיר ולמנוע את הכתם הבא? ראשית עלינו להבין כיצד נוצרת פיגמנטציה.

מנגנון ההגנה של העור נועד לסנן את קרני השמש בעזרת יצירת מלנין – סוג של פיגמנט. בעת החשיפה לשמש המלנוציטים מייצרים יותר מדי מלנין והעור מתכהה.

נמשים הם הכתמים השטחיים ביותר והם נוצרים בפיגמנטציה בתאי האפידרמיס, השכבה העליונה של העור. לעומתם, כתמי הגיל, הם עמוקים יותר. אלה נוצרים באזורים שנחשפו במשך שנים לשמש, עקב עלייה במספר המלנוציטים (התאים המייצרים את פיגמנט המלנין), שנמצאים בעיקר בשכבה התחתונה של האפידרמיס.

כתמי הריון, הם כתמים רחבים וסימטריים, מופיעים בתקופת ההיריון אצל נשים צעירות או עקב נטילת גלולות המופיעים בעיקר באזור הלחיים, מרכז המצח ומעל השפה העליונה. גם כאן יש עלייה במספר ובפעילות המלנוציטים כשהחשיפה לשמש מגבירה את ייצור המלנין.

בעבר נהגנו לשים את כובד המשקל על טיפולים באמצעות תכשירים לשעות הלילה בעלי חומרים פעילים (הידרוכינון, רטין) שתפקידם היה לדכא את יצירת המלנין על העור. תכשירים שכללו תופעות של ייבוש וקילוף של  העור.  במקרים רבים הלקוחות לא אהבו את תופעות הלוואי עמן נאלצו להתמודד וחוסר הנוחות בעור כתוצאה מיובש של העור, אודם, גרד, קילופים וכדומה. במקרים מסוימים העור אף פיתח רגרסיה לכתמים שחזרו כהים מתמיד, מצב שהשאיר נשים בחוסר אונים ותסכול רב.

פרופאשן-מגזין-יופי-איבחון-ה

טיפול בפיגמנטציה בעור

 

חדשנות בטיפול בכתמים ובפיגמנטציה

כיום, כשפפטידים מובילים משולבים בפורמולות מוצרי הקוסמטיקה, התוצאות המתקבלות הן נפלאות ואנו פועלים למיגור הכתמים מכמה כיוונים. במוצרי הטיפוח ליום משולבים פפטידים ייעודיים שתפקידם להבהיר ולעכב פעולת אנזים הטירוזינאז.

גורמי איזון לאי פעילות הטירוזינאז כגון: ™Tyrostat , ™Alpha-Arbmin – אנטי אוקסידנט שהינו חובה בהבהרת כתמים, Kojic Acid pan cratium maritimum,- מיוצר מפטריות ועל-ידי ניטרול יוני הנחושת הוא מפריע לפעולת הטירוזינאז (לייצור מלנין).  lipobrite ® HCA – מרכיב המבהיר פיגמנטציה ממיצוי צמחים ואנטי אוקסידאנט, Cassia alata leaf ex', diacetyl boldine – מגן על גרעין התא ופעולת המיטוכונדריה ומגן כנגד קרינת UV. ™ Kombu chka– נוצר מתסיסה של תה שחור ומשמש ווסת ליצירת הצבע (מלנין) ומוריד אודם. כל אלו אחראים בפעילותם לאזן ולהוריד את פעילות האנזים הטירוזינאז היוצר את המלנין. חשוב לציין רכיבים אלה אינם מדכאים ומסרסים את פעולתו, אלא מורידים את קצב יצירתו ומאזנים אותו.

מרכיבי המוצר במבנה הפפטידי חודרים לעור ומשפיעים על ההבהרה לטווח ארוך ובהדרגה יוצרים אפקט על ירידת הפעילות של יצירת הצבע בעור. הם אינם מייצרים תחושת יובש בשל העובדה כי באותו התכשיר נוכחים רכיבים נוספים האחראים על התחדשות התאים, הגברת הלחות ונוגדי חמצון.

פרופאשן-מגזין-יופי-פילינג

שילוב פפטידים במוצרים לטיפול בפיגמנטציה – מרים קיסר

מאז ומתמיד היה קיים החשש כי מוצר המבהיר את הכתם פוגע בהגנה הטבעית של העור ובעת החשיפה לשמש קיים הסיכוי לרגרסיה של הכתמים שיחזרו כבומרנג על עור הפנים. מוצרים חדשניים אשר פותחו בטכנולוגיות מתקדמות הפורמולות אינן פוגעות בהגנה הקיימת של העור ואפילו להיפך, מחזקות אותה. רכיבים תוקפניים ואגרסיביים למיגור כתמים כפי שהשתמשו בעבר הפכו יותר ויותר כלא רלוונטיים.

הטכנולוגיות החדשות מציעות סיכוי להבהרה מתמשכת לטווח הארוך עם תוצאות הרבה יותר טובות. אם נגדיל לעשות ונוסיף לטיפול היומי מוצרי טיפול לערב כמו חומצה לקטיק ורטינול התוצאות יהיו אף טובות יותר.

מומלץ ביותר לקבל טיפול הבהרה במכון כזרז נוסף ולשפר תוצאות הטיפול התומך. הטיפול במכון יכול להתמקד בסוגי פילינגים מבהירים (לא מקלפים) כמו חומצה לקטית ומליק. כמעט הכרחי להציע טיפולי סדרה במכון ולשלב גם מכשור כמו I.P.L להבהרת הכתמים. הסימביוזה בין הטיפול במכון לבין טיפול ההמשך בבית מעניקים תוצאות לטווח ארוך ופתרון טוב ויעיל.

הכותבת היא מרים קיסר, קוסמטיקאית בכירה, מדריכה ומורה לקוסמטיקה ולאיפור קבוע ובעלת סדרת מוצרי קוסמטיקה הנושאת את שמה.

miriam-keisar-1

מרים קיסר

השאר תגובה

המייל שלכם לא יפורסם. Required fields are marked *

*

הרשמי לניוזלטר וקבלי את הגיליון הבא לפני כולם!

שם

דואר אלקטרוני *

profashioncover88
בכל עת, ניתן יהיה להסיר את שמך מרשימת התפוצה.