כיצד נבחר מטפל לביצוע הזרקות | ד"ר לריסה ברק

האם כל אחד שעיסוקו קרוב לתחום האסתטיקה יכול להציע טיפולים של מילוי קמטים באמצעות הזרקות? אם כבר בחרנו לבצע טיפול של מילוי קמטים, פיסול פנים, מילוי ועיצוב שפתיים או טישטוש קמטי הבעה באמצעות חומרי מילוי, כיצד נבחר אצל מי לבצע את ההזרקות? ד"ר לריסה ברק, בעלת ניסיון עשיר בנושא ההזרקות, מסבירה אילו דברים חשוב שניקח בחשבון.

כמו בכל טיפול המלווה במחטים, יש חשיבות רבה להסמכתו של המטפל. בנושא ההזרקות הייתי ממליצה שלא לוותר על ביצוע הפרוצדורה רק אצל רופא. הידע בכל נושא האנטומיה של הפנים, מיקום כלי הדם והשרירים ומבנה העור, הוא קריטי. הניסיון של הרופא המטפל גם הוא חשוב מאוד: מומלץ לבחור במי שעוסק בהזרקות בחלק גדול של זמנו ולא במי שזהו "עיסוק צדדי" עבורו. באופן טבעי, רופא שזהו עיקר עיסוקו ידע לאבחן נכון ולבחור עבור המטופלים את החומר המתאים להזרקה ואף יצליח להשיג תוצאה טובה יותר מזה חסר הניסיון.

דוקטור-לריסה-ברק-5

הזרקות צריכות להתבצע על ידי רופא ולא אף אחד אחר – ד"ר לריסה ברק

גם בחירת החומר היא חשובה. מדובר בהזרקת חומר, שחודר לרווח בין תא העצב לבין השריר. החומר עוצר את ההפרשה של אצטילכולין ולמעשה מונע את כיווץ השריר, זה שגורם לקמטים. השרירים וכן העצב נותרים שלמים, אך יחד עם זאת הופכים 'אדישים' לפקודת התכווצות השריר. מדובר בתרכובת מטוהרת של רעלן טבעי, המיוצרת מבקטריה ובתנאי מעבדה הופכת לחלבון טהור. חשוב לוודא שלא מדובר ב"חאפרים" ושבתהליך משמשים אך ורק בחומר שהזרקתו אושרה לשימוש קוסמטי על ידי ה- FDA ומשרד הבריאות הישראלי. במקרים רבים, טיפול זול משמעותית מזה המוצע ברוב הקליניקות, צריך להדליק נורה אדומה אצל הלקוחות. חומרי הזרקה אינם זולים ולכן הטיפול עצמו, כאשר מקפידים על הכללים ובטיחות הפציינט, לא יהיה זול בצורה מחשידה.

חשיבות עליונה לבדיקה המקדימה ולביקורת שלאחר הטיפול

דבר נוסף, לפני ההזרקה, מתבצעת בדיקה קפדנית של אופי ומיקום הקמטים, גודל השרירים והגורם להופעתם. ניסיון הרופא המטפל בנקודה זו הוא קריטי. גם "קלות ורכות" היד המזריקה חשובים. את זה תוכלו ללמוד מהמלצות של לקוחות ומשביעות רצון של מטופלים שעברו את הפרוצדורה אצל הרופא המטפל. בדיקה מקדימה היא חשובה ביותר ונועדה לקבוע את המיקום המדויק, את סוג החומר ואת כמות החומר המדודה להזרקה. לאחר שהרופא יסמן נקודות להזרקה יוחדר החומר באמצעות מזרק מיוחד ומחט דקיקה סטרילית.

חשוב לציין כי יש לבצע ביקורת כעבור שבועיים. לעתים,  תידרש הזרקה נוספת של החומר בכדי להגיע לתוצאה המושלמת. רופא טוב ידע להמליץ על המינון הנכון ולשמור על מרווחי הזמן המקובלים בין הטיפולים לטובת הלקוחות. כמובן, אפשר לחזור על הזרקת החומר ללא הגבלה במשך שנים ומעת לעת ניתן אף לשלב טיפול משלים במכשור קוסמטי לשיפור התוצאה ולשימורה. כאן בא לידי ביטוי יתרונו של מרכז לרפואה אסתטית המצויד במגוון רחב של מכשירים.

ישנם מקרים מסוימים שבהם לא ניתן לבצע הזרקות במטופלים: כאלה הסובלים ממחלות דם מסוימות, נשים בהריון או נשים מניקות – מומלץ שלא יטופלו בהזרקות. כך גם אנשים הסובלים מחולשת שרירים, לא יכולים ליהנות מיתרונותיו הרבים של הרעלן.

2דוקטור-לריסה-ברק

דוקטור לריסה ברק

הכותבת, ד"ר לריסה ברק, היא חברה בארגון בינלאומי לרפואה אסתטית ובעלת ניסיון של שני עשורים בתחום הרפואה האסתטית עם אלפי לקוחות מרוצים ושני מרכזים לרפואה אסתטית מתקדמת בבעלותה, בתל-אביב ובזיכרון יעקב.

תגובה אחת

  1. התר מאוד מרשים, מעוניין לקבוע פגישת יעוץ

השאר תגובה

המייל שלכם לא יפורסם. Required fields are marked *

*

הרשמי לניוזלטר וקבלי את הגיליון הבא לפני כולם!

שם

דואר אלקטרוני *

profashioncover88
בכל עת, ניתן יהיה להסיר את שמך מרשימת התפוצה.