המסת שומן בקור – הלהיט הקר של הקיץ

ממש לאחרונה, ביקרה בארץ הדיווה מריה קארי. קארי, ידועה לא רק כזמרת מצליחה אלא גם כמי שנאבקת עם משקלה. ממש לא מזמן, פורסם באתרי הרכילות הבינלאומיים כי להצלחת הדיאטה האחרונה של הזמרת, בה השילה ממשקלה 20 ק"ג, אחראי טיפול הקפאת תאי שומן. אגב, מיותר לציין כרגע כי קארי יפהפייה כך או אחרת וכי אין הכתבה עוסקת בדימוי הגוף, אלא בטכנולוגיה החדשה, אבל הנה, אמרנו את זה.

גם בארצנו, מסתבר, טיפול המסת תאי שומן, הקפאת שומן בקור, או הצרת היקפים באמצעות קור (תקראו לזה איך שתרצו, הטכנולוגיה בעקרון היא אותה טכנולוגיה) הפך ללהיט וצובר תאוצה: יותר ויותר קליניקות רוכשות מכשיר להמסת שומן בקור ומצרפות את השירות לסל השירותים שלהן.

הקפאת-שומן-בקור-004

המסת שומן בקור

הלקוחות מצדן, מגיבות בהתלהבות רבה ודומה שזה הוא הטיפול המבוקש ביותר כיום בקליניקות ובמכוני היופי ברחבי הארץ. הסיבה לכך היא ככל הנראה משולבת: אחד – הטיפולים אינם יקרים באופן יחסי לפרוצדורות פולשניות כמו שאיבת שומן או ניתוחים למיניהם. שניים – הטיפול אינו מצריך הכנה מיוחדת, הוא קל ופשוט ואינו דורש זמן החלמה. למעשה אפשר לבצע אותו בשעה פנויה במהלך היום ולשוב לפעילות רגילה. שלוש – התוצאות נראות לעין בזמן קצר יחסית והלקוחות מדווחות (ומדווחים) על ירידה משמעותית בהיקפים.

מה זה בעצם המסת שומן בקור?

"הרעיון המדעי שמאחורי המכשיר, מבוסס על העובדה שתאי השומן התת-עוריים נוטים להתפרק כאשר הם נחשפים לקור מאחר והם רגישים יותר לקור משאר רקמות הגוף" מסביר ד"ר רונן גלזינגר, מומחה לכירורגיה פלסטית, חבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ומדריך בינלאומי להמסת שומן שמציע את הטיפול במרפאותיו באמצעות מכשיר ה- Cooltech. "תאי השומן התת-עוריים יהרסו די בקלות תחת קור הדרגתי ובאופן סלקטיבי, ולעומתם הרקמות הרגילות  (כלי דם, עור, עצבים או שרירים) אשר אינן מגיבות לקירור באותה מידה וכך לא נפגעות במהלך הטיפול".

דוקטור-רונן-גלזינגר

דוקטור רונן גלזינגר

ד"ר חגי בצר, אסתטיקאי ויו"ר ארגון הישראלי לאסתטיקה, הוא המנהל רפואי של שארפלייט (4MP) המשווקת את מכשיר ה- Cool Shaping. לדבריו, הטכנולוגיה היא טכנולוגיה מוכרת בעולם, שהומצאה כל ידי שני מדענים באוניברסיטת הרווארד. "הרעיון נולד עקב כך שהמדענים שמו לב, כי ילדים שמוצצים ארטיקים, מאבדים שומן באזור החיים. בנוסף, נשים שרכבו על סוסים במזג אוויר קר, כאשר הירכיים שלהן חשופות, איבדו שומן באזור החשוף לקור" מסביר ד"ר בצר. אנחנו לא נתעכב כרגע על השאלה מדוע מדענים בודקים מה קורה לירכיים של נשים שרוכבות על סוסים או למה אותן נשים רכבו בירכיים חשופות בתנאי מזג אוויר קיצוניים אלא פשוט נתקדם הלאה. "שני המדענים המשיכו לחקור, רשמו פטנט על הנושא ומכרו אותו לחברה אמריקאית. למעשה, הטכנולוגיה עצמה קיימת מ-2007 אך הוצגה לראשונה בכנס בינלאומי ב-2012".

הקפאת-שומן-בקור-003

הקפאת שומן בקור.

הקור, כך מסתבר, גורם לשומן להיכנס לתהליך של פירוק מסודר, כאשר הרכיבים שנוצרים בתהליך הפירוק, מנוצלים בחלקם להזין את הגוף וחלקם האחר מופרש החוצה דרך מערכת הלימפה. "בשורה התחתונה, תאי השומן מתפרקים" אומר ד"ר חגי בצר "לא מעלים מסת שריר מצד אחד ולא יורדים משמעותית במשקל מצד שני. השינוי הוא ירידה במסת השומן וחיטוב של הגוף. יורדים מעט, אבל בדיוק במקום הנכון וזה אולי היתרון הגדול ביותר של השיטה מבחינת הלקוחות".

כיצד מתבצע טיפול המסת שומן בקור?

הטיפול בבסיסו מיועד לאזורים עם מצבורי שומן תת-עורי כמו בטן, מותניים, ירכיים, גב עליון ותחתון וזרועות. הטיפול לרוב אורך כשעה, ובדרך כלל מבוצע מסאז' קל להרגעה בסופו. "במהלך הטיפול יתבצע קירור הדרגתי של האזור הנבחר, תוך ששכבת השומן המצויה תחת העור מתפרקת ומופרשת החוצה מהגוף בתהליך טבעי של מערכות הלימפה והדם בתוך כ-6 שבועות."

med-op-denuba

Denuba C7 מבית מד אופ

"כאשר תאי השומן בגופנו נחשפים לקור קיצוני מקפיא בטמפרטורה מדויקת, מתחיל הגוף בתהליך טבעי, שמפחית בהדרגה שכבה עבה מתאי השומן באזור המטופל. עד 40% מרקמות השומן באזור בו אנו מטפלים, יהרסו ויסולקו מהגוף בכל טיפול". מסביר מנהל השיווק של חברת מד-אופ טכנולוגיות אסתטיות, המשווקת את מכשיר ה-DANUBA-CF7. "בשילוב עם ידית האולטרסאונד של מכשיר ה-Danuba להצרת ההיקף מתקבלת תוצאה סימטרית ומושלמת בהליך שאינו פולשני, ללא מגע ישיר על העור, ללא תופעות לוואי. המכשיר מגיע עם שתי ידיות הקפאה בגדלים שונים לאזורי גוף בהם קיימת הצטברות שומנים (בטן, מותניים, ירכיים, ישבן וזרועות.)  ידית האולטרסאונד מיועדת לסגירת הטיפול על מנת לשפר את גמישות העור, ליצור סימטריות בקווי המתאר של הגוף ולתוצאה מושלמת בהצרת ההיקף".

cool-shaping-4mp

מכשיר ה- Cool Shaping מבית שארפלייט 4MP

מחקרים קליניים מציגים תוצאות מצויינות

"במחקרו של ד"ר פררו (Ferraro,2012) נבדקו פרוספקטיבית 50 מטופלים בממוצע טווח גילאים של 41.46 שנים, עם ממוצע  BMI  25.35" מספר ד"ר רונן גלזינגר. "הכוונה היא למטופלים לא מאד שמנים אלא סביב ממוצע הגבול העליון של הנורמה. הטיפול בהם היה הקפאת תאי שומן במינוס חמש מעלות (כך בתחילת הטיפול ולאחר מכן הורידו את המעלות). בתוצאות המחקר נמצאו הממוצעים הבאים: ירידה בהיקף הבטן כ- 6.86 ס"מ, באזור הירכיים נמדדו 5.78 ס"מ פחות, 5 ס"מ בעכוזים וכו'. כל מטופל הזדקק אינדיבידואלית  למס' טיפולים ולכן הממוצע במחקר נע בין  3-4 טיפולים לכל מטופל".

במחקר נוסף של ד"ר סאסקי (Sasaki, 2014) שנערך בארה"ב, נבדקו 112 מטופלים בממוצע גילאים של 55.8 שנים, עם ממוצע BMI-24.7. המעקב על המטופלים נערך במהלך שמונה חודשים ובהם נמצאה ירידה של 19.6% בעובי רקמות השומן וזאת לאחר טיפול אחד בלבד.

סופר-סלים_active_profashion

סופר סלים. המסת שומן בקור מבית אקטיב מערכות.

היתרון המשמעותי הראשון הוא בזמינות הטיפול ובקלות שבו הוא מתבצע. אין צורך בהכנה מוקדמת, הטיפול אורך כשעה או פרק זמן דומה בקירוב. הוא מתאים לנשים ולגברים כאחד. אינו מכאיב ואינו דורש תקופת החלמה. "למעשה, אפשר לבצע טיפול עם מכשיר הקריו סלים ומיד לאחר הטיפול לחזור לפעילות רגילה. אין צורך בהרדמה והוא אינו מותיר צלקות או נזק לעור. להשגת תוצאה נראית לעין יש צורך בשני טיפולים בלבד." מסבירה אורית נבו, המדריכה הראשית של קוסמטיקס אקספרס.

orit-nevo-אורית-נבו

אורית נבו, המדריכה הראשית של קוסמטיקס אקספרס

החזר השקעה יוצא מן הכלל

בעוד כשמדובר במכשירים טכנולוגיים אחרים במכון הקוסמטי ובקליניקות היופי, החזר ההשקעה הנדרש בהם אורך שנים, כשמדובר במכשיר המסת שומן בקור כמו הקריו סלים של קוסמטיקס אקספרס, החזר ההשקעה הוא מהיר יותר מכל מכשיר אחר.

"היות ומדובר בטיפול שהוא להיט בענף ועוד לא התחיל אפילו להתקרב למיצוי הפוטנציאל שלו, והיות ומדובר בטיפול שמעניק תוצאות אמיתיות, מוכחות, שאי אפשר להתווכח איתן ובמחיר נמוך בהרבה מטיפולים פולשניים, החזר ההשקעה על המכשיר הוא יוצא דופן בכל היבט שמסתכלים עליו. קליניקות שהחלו לעבוד עם המכשיר לאחרונה הצליחו להחזיר לחלוטין את ההשקעה תוך חודשים אחדים." מסביר אבי נבו, מנהל השיווק ומבעלי קוסמטיקס אקספרס. "עלות הטיפולים נעה בין 1500-3000 ₪ לטיפול ומכיוון שהלקוחות אינם מסתפקים בטיפול אחד אלא רוכשים לפחות שני טיפולים, החשבון הוא פשוט. היתרונות ברמה העסקית הם כאלה שאי אפשר פשוט להתווכח איתם – המכשיר מעניק פתרון מהיר וזמין, במחיר שווה לכל נפש, לגברים ולנשים כאחד. יתרה מכך, במהלך הטיפול, בשונה למשל מהסרת שיער, אין צורך בטכנאי לצד המכונה: הידית מונחת על האזור בגוף שבו אנחנו מטפלים ואין צורך לעמוד לצד הלקוח או הלקוחה אלא אפשר לגשת לטפל בלקוחה אחרת שנכנסה בדיוק לקליניקה. יש חסכון בכח אדם. תוסיפו לזה את ההייפ המטורף שיש בענף והתשבחות מכל כיוון לגבי התוצאות שהמכשיר מעניק וקיבלתם עסקה מצויינת שתרים לכם את ההכנסות בקליניקה."

קוסמטיקס-אקספרס-קריו-סלים

מכשיר הקריו סלים מבית קוסמטיקס אקספרס

נושא החזר ההשקעה המהיר הוא נושא שכל המשווקים וכל הרופאים הממליצים תמימי דעים לגביו. מדובר ללא ספק בטיפול יחסית חדש, פשוט לתפעול וכזה שנותן תוצאות נראות לעין, כך שהביקוש אליו גדול כרגע ואף צפוי להתעצם."הטכנולוגיה של מכשיר ה- Cool Shaping היא הדבר החם ביותר בשוק הקוסמטיקאיות" מסבירה שירן משה, מנהלת השיווק של 4MP "קיים ביקוש גבוה מאוד מצד צרכני הקצה המבקשים למצוא פתרונות לא פולשניים להצרת היקפים. הביקוש גבוה, הבאזז התקשורתי על הטכנולוגיה מצוין והתוצאות מוכחות כך שהקוסמטיקאיות שרוכשות כעת את המכשיר נהנות מיומן מלא ורווחים נאים".

Shiran-Moshe-2

שירן משה, מנהלת השיווק של 4MP שארפלייט

מד-אופ טכנולוגיות אסתטיות מציעה את מכשיר ה-Danuba במחיר נוח המאפשר החזר השקעה מהיר. "הקוסמטיקאית או בעלת מכון היופי יכולה להרחיב את תחום הפעילות בכל הקשור לנושא ההרזיה, עיצוב הגוף וחיטובו ובכך למנף את העסק ולהוביל מבחינה טכנולוגית ומקצועית" מסביר מנהל השיווק של מד-אופ "למכשיר מסך תצוגה ראשי ושני מסכי מגע על גבי ידיות ההקפאה, מה שהופך אותו לנוח מאוד לתפעול. התוצאות ניכרות כבר מהטיפול הראשון והלקוחות חוזרות לטיפולים נוספים באזורי גוף אחרים, אחרי שחוו את הצלחת הטיפולים הראשונים".

הקפאת-שומן-בקור-005

מריה קארי. מהדייוחים עולה כי הצליחה להוריד 20 ק"ג בדיאטה ששילבה המסת שומן בהקפאה לצד תזונה מאוזנת.

ללא תקופת החלמה

להשגת תוצאה מיטבית ממליצים המטפלים לבצע בין טיפול אחד לשני טיפולים. "הצורך במספר הטיפולים משתנה ממטופל למטופל וזאת בשל שוני הרכב חומצות השומן אצל כל אדם" מסביר ד"ר גלזינגר. "אחד היתרונות הבולטים הוא שניתן לחזור לפעילות, מיד לאחר הטיפול. יתכן ותופיע רגישות או חוסר נוחות באזור המטופל, אולם תחושה זו תחלוף לאחר כשבוע ימים או קודם לכן. לאחר טיפול ראשון ניתן לראות צמצום בהיקפים של 1.5 עד 2 ס"מ. בנתוני החברה נרשמו כי בתום 90 ימים שלאחר הטיפול ניתן לראות שינוי בהיקף של עד 4.5 ס"מ באזור המטופל. מכאן שתוצאות הנראות לעין תתקבלנה בטווח של 6 עד 10 שבועות מן הטיפול".

לא רק נשים מבקשות את הטיפול – גם גברים

"בעוד שטיפולי אסתטיקה מסויימים פונים בעיקר לנשים, כאן הגברים הם חלק משמעותי מהלקוחות" מסבירה אורית נבו, המדריכה הראשית של קוסמטיקס אקספרס. "למרות שנהוג לחשוב שרק נשים מתעניינות בהצרת היקפים, ההתעניינות הגברית היא גבוהה ומתגברת, בעיקר לאור הפתרון המהיר שמעניק תוצאות ממוקדות. הלקוחות הקלאסיים הם אלה שיש להם כרס קטנה, צמיג מציק. אלה יטופלו במדוייק במקום הנכון ותאי השומן באותו אזור יפורקו ויעלמו. בנוסף, הטיפולים מתאימים להמסת שומן בזרועות, לטיפול בסנטר כפול, שומן מותני, ירכיים, ישבן ועוד."

dr-Hagay-Bezer-דוקטור-חגי-ב

ד"ר חגי בצר

עם כל היתרונות והקומפלימנטים לשיטה, חשוב לזכור, שטיפול באמצעות המסת שומן בקור אינו פוטר אותנו מניהול אורח חיים בריא: "עדיין צריך לשמור על תזונה נכונה ומאוזנת ואורח חיים בריא" מסביר ד"ר חגי בצר, "הטכנולוגיה עובדת והשומנים מתפרקים, אבל אם נמשיך לזלול ולא נעשה פעילות גופנית כדי לשמור על התוצאה, תאי שומן במקומות אחרים בגופנו יתפחו. בשורה התחתונה, הטיפול נפלא למי שרוצה לצמצם מצבורי שומן נקודתיים, אבל אחרי הטיפול, חשוב לזכור לא לרוץ לדוכן השווארמה הקרוב".

תגובה אחת

  1. אשמח, לקבל הצעת מחיר

השאר תגובה

המייל שלכם לא יפורסם. Required fields are marked *

*

הרשמי לניוזלטר וקבלי את הגיליון הבא לפני כולם!

שם

דואר אלקטרוני *

profashioncover88
בכל עת, ניתן יהיה להסיר את שמך מרשימת התפוצה.