סטרובינג | ראיון עם גורדון אספינה, סגן נשיא בכיר במותג MAC

הוא נולד בטרינידד, וגדל במשפחה כבן הזקונים, הצעיר מבין 13 אחים. את קריירת האיפור שלו החל כבר בגיל 14 כשעבר לקנדה וכיום הוא אחראי על צי של מאפרים המובילים יחד למעלה מ-800 תצוגות אופנה בכל שנה.

גורדון אספינה

סגן נשיא בכיר במותג הבינלאומי MAC בתחום אמנות האיפור והדרכת מאפרים, מספר מה מניע אותו ומתייחס לטרנד הסטרובינג.

 

מי שמכיר את עבודותיו של גורדון אספינה, המשמש כיום כסגן נשיא בכיר במותג האיפור הבינלאומי MAC, ואחראי על נושא ההדרכה, יודע לספר כי יש לו היכולת לספר סיפור ללא מילים, כשידיו אוחזות בעפרונות האיפור לעיניים ולשפתיים.

"תמיד הייתי מוקסם מאיפור", הוא מספר "למרות שהייתי הצעיר מבין כל אחיי, תמיד הייתה לי המילה האחרונה בכל הקשור לאיפור של אחיותיי". היום, אלפי מדריכים של MAC עוקבים בשקיקה אחר כל הדרכה שלו ומכורי איפור לומדים בשקדנות כל פיסת מידע שהאיש מלמד. "אם יש בך אמונה חזקה במשהו", אומר גורדון אספינה, "תמיד תוכל להיות עצמך ולהביא את מי שאתה לידי ביטוי בעבודתך. זה אחד הדברים שאני אוהב ב-MAC".

אחרי שעבר לקנדה בגיל 14, החלל לממש את הפוטנציאל הגלום בו ואת אהבתו לאמנות האיפור. כיום, גורדון אספינה מפקח על צי של מאפרים המובילים יותר מ-800 תצוגות אופנה בכל שנה. כיצד שומרים על רלוונטיות בתחום כה מתחדש ודינמי? "בראש וברא/ונה אני דואג לשמור על MAC ברמת הייחודיות. תמיד לתת ליצירתיות לפרוח ולהעשיר את הדיאלוג עם האמנים שלנו. חשוב להקשיב לכל מה שקורה בעולם ברמה הגלובאלית: בסין, ברוסיה, בברזיל, בהודו ובשאר מדינות העולם."

gordon-espinet-2

גורדון אספינה. סגן נשיא בכיר במותג MAC

גם לגבי הטרנדים השונים, מתייחס גורדון אספינה וכמי שמבין לעומקם את הדברים, הוא גם יודע לנתח ולענות על שאלות בנוגע למקוריות הטרנדים ולהצלחה של כל אחד מהם. כך גם לגבי טרנד הסטרובינג.

  • כאמן איפור אתה עד לטרנדים רבים, מדוע דווקא הסטרובינג הפך להיות טרנד חם מאד לאחרונה?

אני מאמין שסטרובינג הוא טרנד נגדי לקונטורינג – הטרנד שהשתלט על המדיה החברתית. טרנד ה"סטרובינג" הוא הרבה יותר עדין, ניואנסי, ועם זאת בר השגה, המבוסס על הברקות והארות. זהו אכן לוק שמדבר אל כל אחד .

  • איך אתה מסביר את ההצלחה של הסטרוב קרים? ואת זה שהוא אחד המוצרים הנמכרים במאק כבר שנים?

"סטרוב קרים" הוא מוצר לחותי קליל היוצר הארה עם הנחתו על העור, ההארה נוצרת על ידי ברק פנינתי המתאים לרוב סוגי העור, הטקסטורה שלו ניתנת לבנייה על העור כך שניתן ליצור מראה עדין או מראה של הארה בוהקת בעוז – תלוי בכמות ה"סטרוב קרים" בה משתמשים.

  • איך אתה ממליץ להניח את הסטרוב קרים? בעזרת האצבעות? מברשת או ספוגית איפור?

מה שטוב ב"סטרוב קרם" הוא הרב תכליתיות של המוצר. אפשר להניח אותו ישירות על עור נקי מאיפור – אם העור יבש- אני ממליץ להניח תחתיו קרם לחות רגיל. הייתי ממליץ להשתמש באצבעות או במברשת לשם ההנחה שלו, בגלל שספוגית עלולה לספוג את תועלות הלחות בקרם, ההופכות אותו לכה ייחודי. אפשר להניח את ה"סטרוב קרים" מתחת למייק אפ להארה של כל שטח הפנים, או מעל המייק אפ באיזורים מסוימים בהם רוצים ליצור הארות, גם על הפנים וגם על הגוף.

  • האם ישנה דרך מיוחדת להכין את העור לפני הנחת סטרוב קרם או האם ישנם מוצרים ספציפיים אשר מומלץ לעבוד איתם יחד עם הסטרוב קרים?

אפשר להניח את ה"סטרוב קרים" מעל לכל הפריימרים של מאק מסדרת prep+prime, אם כי הייתי ממליץ לא לשלב אותו עם מוצרים אשר מעניקים לעור הארה וזוהר. הוא עובד נפלא עם מוצרים במרקם מאט או סאטן. בחברת יותר מדי מוצרי הארה העור יכול להבהיק יתר על המידה.

  • מהם הטריקים ו/או הטיפים המוצלחים ביותר לדעתך לעבודה עם "סטרוב קרים"?

אני אוהב לערבב מספר טיפות של "סטרוב קרים" עם מייק אפ נוזלי כדי ליצור מראה מואר וקורן על כל שטח הפנים. כמו כן אני מאד אוהב לעשות ב"סטרוב קרים" שימוש לאחר הנחת מייק אפ או BB קרים, רק בנקודות הגבוהות יותר בפנים כמו גשר האף, עצמות הלחיים ועצמות הבריח. זה גם נראה נפלא כשמניחים את זה על רגליים שזופות.

  • האם זה מוצר שניתן להשתמש בו למראה איפור יומיומי או שהוא מתאים יותר לתצוגות אופנה והפקת צילום?

"סטרוב קרים" לחלוטין מושלם ומתאים למראה האיפור היומיומי. כדאי לעשות בו שימוש אשר משדרג את הזוהר הטבעי של העור על-ידי ערבוב שלו עם מוצר איפור נוזליים או קרמיים והנחת התערובת על העור.

in-the-spot-light_mac

in the spotlight – MAC

gordon-espinet

Gordon Espinet – MAC

 

השאר תגובה

המייל שלכם לא יפורסם. Required fields are marked *

*

הרשמי לניוזלטר וקבלי את הגיליון הבא לפני כולם!

שם

דואר אלקטרוני *

profashioncover88
בכל עת, ניתן יהיה להסיר את שמך מרשימת התפוצה.